turkiyeninsesigazetesi.com

18 Ekim 2018 Perşembe

turkiyeninsesi67.com

Cumhuriyet Halkevi açılışı

“EVLERİNİZDE SULARINIZ KESİLİR”

Diğer belediye başkan adaylarının acemi olduğunu ve ‘İnanın bunlar gelirse evlerinizde sularınız kesilmez se bileklerimi keserim” diyen Posbıyık; şunları söyledi;

“O ayakkabı kutularından, para sayma makinelerinden bahsetmiyorum. Ama ülkenin geldiği duruma bakın. Ülke ne hale geldi. Kaotik bir ortama girdi. Bu seçimler sadece belediye seçimleri değildir. Bu Türkiye'nin geleceğinin seçimleridir. 94'ten beri konuşuyorum. Özelleştirmeye karşı çıktım. Yeri göğü inlettim, bana destek veren olmadı. Erdemir'den 1500 kişi atılacaktı, yine bana destek olan olmadı ama durdurdum. Yüzde 35 maaş kesintisine ben karşı çıktım. Yaktım yıktım ortalığı. Satın almanın taşınmaması için elimden geleni yaptım.

Ben bu memleketin iyi bir yere gelmesi için siyaset yapıyorum. Büyük işsizlik var. Milletvekilleri ne iş yapar bilmiyorum? Ereğli'de gördüğüm yok, bir tanesinin toplantı yaptığını gören var mı?

Sevgili hemşerilerim, Kepezliler, sizler beni çok iyi anlarsınız. Benim partiyle filan işim yok. Ak partililer de, MHP'liler de, Saadet partililer de hepsi kafamın üzerinde. Bende parti ayrımı filan yok. Ereğli halkına şükran borçluyum. Kenar mahalleden geldim. Ereğli'de yaşayan insanlar partime pürtüme bakmadan beni 4 dönem üst üste belediye başkanı seçti. Bunu unutmam mümkün değil. Ben Ereğli için çalışıyorum. Siyaset için çalışmıyorum. Az önce adaylardan bahsettim. Çok iyi insanlar dedim. Ama iyi olmak yetmez. Lider olmak lazım. Dik durmak lazım Tuttuğunu koparmak lazım. Korkarım, bunlardan birisi belediye başkanı olursa, evlerinize su gelirse aha şu iki bileğimi kesmeye hazırım.

Bu sandık belediye başkanlığı sandık değil. Bu sandık Ereğli ve Türkiye için son sandık. Mevcut hükumet ne yaptığını bilmiyor. Ülkeyi yönetemiyor. Buna bir fren yaptırmamız lazım. Son sandık konuluyor. Bu seçimlerde de onlara dur diyemezsek, ileride yine sandık konulacak ama o izafi bir sandık olacak. Oylar daha önceden içine dolmuş olacak. Çünkü diktatorya ön plana çıkmaya başladı. O yüzden evladını, torununu seven herkesten rica ediyorum. Bu sefer bu hükumete dur demek için elimizden geleni yapmamız lazım.”

Kepez halkı, kursiyerler, bazı mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde Posbıyık, Ereğli CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Neriman Posbıyık ve Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Şahin'in katılımıyla Kepez Halkevi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Posbıyık bir süre halkevi sınıflarını gezerek bilgiler aldı ve kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

http://turkiyeninsesigazetesi.com/