https://turkiyeninsesi67radyo.tr.gg/

23 Ocak 2019 Çarşamba

turkiyeninsesi67.com

Başkan Uysal,öğrencilerle buluştu

baskan-uysalogrencilerle-bulustu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Nurdan Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Okul salonunda ‘En büyük başkan
29 Mart 2018 Perşembe 15:19

 bizim başkan’, ‘Ereğli seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla karşılanan Başkan Uysal, yapılan tezahüratlara alkışlarla karşılık verdi.

‘En büyük arzum, öz güven sahibi bir nesil’ diyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, okullarda öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen programda, Başkan Uysal Nurdan Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN SORDU

Okul Müdürü Fuat Yılmaz ve Okul Aile Birliği tarafından çiçekle karşılanan Başkan Uysal, okul konferans salonunda öğrencilerle de bir araya gelerek kısa bir değerlendirmede bulunduktan sonra yaklaşık 1 saat boyunca soruları yanıtladı. Karşılıklı sohbet havasında geçen buluşmada, öğrencilerin belediye çalışmaları ile ilgili merak ettiklerini dinleyen Başkan Uysal, okul öğrencilerinin velilerin ve okul yönetiminin taleplerini dinledikten sonra sorulanlara tek tek cevap verdi.

BAŞKANIN OTO KONTROLÜ HALKTIRBir öğrencinin, ‘Belediye Başkanlığı mı zor, doktorluk mu?’ sorusuna ise ‘Bir doktor hata yaparsa bir ya da iki kişinin ölümünden sorumlu olur. Bir belediye başkanı hata yaparsa bütün şehirden sorumlu olur. O yüzden belediye başkanı mahiyetinden sorumludur. Bizlere yapılan yapıcı eleştiriler ise bizimde yanlış yapmamızı engeller. Yani başkanın oto kontrolü o şehrin yaşayanlarıdır. “ diye cevapladı.

50 YILLIK ÇÖPLÜK REHABİLİTE EDİLİYOR

Bir öğretmenin , “Başkanım, benim eşim Gökme köprüsünde eşim kaza yaptı. Çevre bilinci ve duyarlılığı diyoruz ama bu 50 yıllık çöp dağı ne olacak?” sorusuna ise Başkan Uysal, “Biz önce şehrimizin, insanlarımızın güvenliği dedik. Gökme köprüsünü yeniden yapıp genişlettik ve Köseağzı yoluna bağladık. 50 yıllık ise çöplük rehabilite ediliyor. İhaleye çıktı ve 1 yıl sonra çöplüğün üstü ağaçlandırılacak ve yeşil alan olacak.” dedi.

YAPTIĞINIZ İŞİ, EN İYİ ŞEKİLDE YAPIN

Başkan Uysal, ‘Ne iş yaparsanız yapın, en iyisini yapmaya çalışın. Vatanını çok sevmek, işini iyi yapmakla ölçülür. Kendinize güvenmeyi öğrenin, özgüveniniz olsun. Sizler geleceksiniz, sizler

yarının bir doktoru, bir avukatı, bir öğretmeni, yâda bir belediye başkanı olacaksınız. Siz geleciğimizi emanet ettiğimiz siz çocuklarımıza daha güzel, daha temiz, daha yeşil bir şehir bırakmak için çevre bilinciyle çalışıyoruz.” dedi.

Belediye olarak eğitime katkılarını sürdüreceklerini belirten Başkan Hüseyin Uysal’a, Okul Müdürü Fuat Yılmaz kendi resminin kare kalemle çizilmiş bir tablosunu hediye etti.

ATIĞIN YOLCULUĞU VE GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Programda ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün atık pil, elektrikli ve elektronik atıkların toplanması ve geri dönüşümü konulu uygulamalı semineri öğrencilere anlatılırken, çevre temalı ajandalar verildi. Programda, Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Mehmet Aksoy’da hazır bulundu.

Haberin etiketleri:

HABER MERKEZİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda yaptığı

EGD 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir

KIVANÇ AY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

''Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını

Zonguldak Belediyesi karla mücadele çalışmalarına devam ediyor

Zonguldak’ta dün gece etkisini göstermeye başlayan ve bugün de devam eden kar yağışından dolayı, Zonguldak

‘BASIN MENSUPLARIMIZIN OMUZLARINDAKİ YÜK HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR’

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama

BUZLANMAYA KARŞI, TUZLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Kdz.Ereğli Belediyesi, kar yağışı sonrası ilçe genelinde gece yarısından itibaren başlayan aşırı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK