https://turkiyeninsesi67radyo.tr.gg/

18 Aralık 2017 Pazartesi

https://turkiyeninsesi67radyo.tr.gg/

ERDOĞAN AÇIKLADI..

erdogan-acikladi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında Yeni Anayasa ve Başkankanlık sistemi ile ilgili de konuştu.
06 Mayıs 2016 Cuma 20:13

 Erdoğan, Davutoğlu'nun Başbakan'lık görevinden ayrılmasından sonra Başkanlık sistemi ile olarak; Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemini hayata geçireceğiz, farklı bir önerisi olan varsa onu da tartışırız" dedi. * Vize için terörle mücadele yasanızı değiştireceksiniz diyor Siz önce parlemento yanına çadır kuran teröristlere bakın. Orada onlara imkan sağlayacaksın ee biz de vize kaldıracağım bunun şartını şunu değiştirmen kusura bakma. Kiminle anlaşabiliyorsan onlarla anlaş. 

Biz yolumuza, sen yoluna.BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU

AK Parti'nin kongeresinde Başbakan'ın aday olmama kararının hayırlı olmasını diliyorum. Başbakanlık sürecinde vermiş olduğu emekler için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu millet bu ülkede tuğla üzerine tuğla koyanı unutmamıştır.  Bayrağı devralacak arkadaşımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanı olmak demek arkadaşlarımla ilişkilerimi kesmem anlamına gelir mi? 

* Gelişmeleri yakından takip etmem birilerini rahatsız ediyor, neden rahatsız oluyorsunuz? 

* 2008'de de aynı şeyi yaptılar ekonomi dibe vuracak dediler. Ben ne dedim teyet geçer dedim. Ne oldu teyet geçti. * Biz ancak rabbimizin huzurunda rükuda eğiliriz. Aynı numarayı Brezilya'da yaptılar ama tutmadı. Onlar çaldırlar onlar oynadılar biz de izledik. 

* Ülke yönetiminde hiçbir boşluk olmayacak.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

 Türkiye'nin önünde 2023 hedefleri gibi kapsamlı, heyecan verici bir yol haritası var. Milletimiz doğrudan kendi oyuyla seçtiği Cumhurbaşkanı sayesinde seçimler ve hükümetler geçse de ülke yönetiminde herhangi bir boşluk olmadığını, olmayacağını artık çok iyi biliyor. Benim başkanlık sistemini gündeme getirmemin sebebi de budur. 10 Ağustos 2014 seçimiyle fiili adımı atılan bu yeni dönemin faydası görülmüştür. 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki belirsizlik döneminin güçlü Cumhurbaşkanı ile geçilmesi milletimizin memnuniyetini daha da arttırmıştır. Geldiğimiz noktadan geri dönüş yoktur. Bunu herkes kabul etmelidir. Yeni Anayasa meselesi Tayyip Erdoğan'ın şahsi meselesi değildir. Başkanlık Tayyip Erdoğan'ın kişisel talebi değildir. Türkiye'nin yaşadığı tecrübeler sonucu geldiği yer hem anayasayı hem de başkanlık sistemini acil bir ihtiyaç olarak önümüze çıkarmıştır. 

* Başkanlık sistemi bir defaya mahsus bir uygulama olmayacaktır. Başkanlık sistemi bizim için yeni değil gelenekselleşmiştir. 

* Başkanlık sistemine geçişten korkmaya gerek yok, herkesten katkı bekliyoruz.

* Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemini hayata geçireceğiz. Bizim için aslolan milletimizin tercihidir, menfaatidir. Bizden sonraki nesillerimiz için hem de umudunu Türkiye'ye bağlamış yüz milyonlar için güçlü olmak zorundayız.

* Bir an önce halkımızın önerisine sunmalıyız. Farklı görüşü olan varsa buyursun söylesin onu da tartışalım. 

Haberin etiketleri:

..Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM HABERLER

ŞEN AİLESİNİN ACI GÜNÜ..

Karadeniz Ereğli’de 8 yıldır yayın hayatını sürdüren Türkiye'nin Sesi 67 gazetesinin imtiyaz sahibi Kıvanç

DÖRT DÖRTLÜK EREĞLİ : 0-4

Kdz. Ereğli Belediyespor Başkent deplasmanında şov yaptı, üst üste 4.maçını kazandı.

Taşeron Çalışmasının Detayları Önümüzdeki Günlerde Açıklanacak

Bakan Sarıeroğlu, taşeron konusundaki çalışmaya ilişkin, "Emekçi kardeşlerimizi rahata erdirecek bir

KDZ EREĞLİ HALKI SAHİLE AKIN ETTİ

Kdz.Ereğli’de uzun süredir etkisini gösteren soğuk ve yağışlı havaların ardından hafta sonu yüzünü

01.01.2018 ( Pazartesi) Günü Açılıyor

TÜRKİYE'NİN SESİ 67 RADYO İLAHİ AÇILIYOR İLAHİLER VE DUALAR CANLI PROGRAMLAR DİNİ HİKAYELER VE DAHA

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
http://turkiyeninsesi67.com/