turkiyeninsesigazetesi.com

18 Ocak 2020 Cumartesi

Kent Konseyi yönetiminden protokol ziyaretleri..

kent-konseyi-yonetiminden-protokol-ziyaretleri

Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay ve yönetimi başta Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ve Karadeniz Bölge komutanı Tuğ Amr.Özden Yazıcıoğlu’nu ziyaret ederek ilçenin sorunları ve çözümü noktasında fikir alışverişinde bulundu.
25 Haziran 2019 Salı 01:31

 Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

İlk ziyaretimizi İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’yla yaptığımız görüşmede, Kent Konseyinin önemine değinen kaymakamımız, şehri sorunları noktasında Üniversite, Hastane, Otogar Ulaşımı gibi konuların uzun vadede proje yapılamasını önererek; Ben bu ilçeye Devlet adına görev yapmaya geldim. Bunun niçin kaymakamlık olarak her türlü sorunların üstesinden gelmek için her zaman yanınızda olurum. Ancak Ereğli’nin sorunları bu anlayışla bitmez. Mesela Kampus konusu sizin çocuklarınızın gelecek sorunu, kampus daha rantabl ve ileriye dönük proje olarak yapılmalı. Dar alana sıkıştırılmamalı…

 

Kaymakamlık olarak arzu edilen hizmetlerin sağlanması için gereğini yaparız. 

Ereğli’de her şey tozpembe görünüyor. Ama Ereğli’de çok sorun var. Bu noktada Kentin Mozaiğini oluşturan Kent Konseyi’ne çok görev düşüyor.” Dedi.

 

POSBIYIK: "YANINIZDAYIZ"

 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerini makamında karşıladı. Yapılacak çalışmalarda yanımızda olacağını ifade eden, Belediye Başkanı, Kent için projeler üretin. Biz belediye olarak gereken desteği vermeye hazırız. Ereğli’de çevre konusu, diğer sosyal, kültürel ve ekonomik konularda Kent Konseyi başarılabilir önerileri ile ufkumuzu açacaktır. Buna inanıyorum.” Dedi.

 

Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ.Amr .Özden Yazıcıoğlu’na yapılan ziyarette Ereğli’mizin  sorunları ve Kampus konusunun yanı sıra, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun da ifade ettiği ; Kentin çok eksiği olduğu, bunun için kent Konseyi’ne önemli işlevler düştüğü görüşü dikkatimizi çekti.

 

Bu ziyaretler sonrasında bizlerde tüm görüş alışverişlerinden ortaya çıkan ana fikir doğrultusunda, Yeni Yönetim olarak Ereğli’nin yarım kalmış, ya da henüz projelendirilmemiş sorunlarını saptayıp, İlgili; Kaymakamlık, Belediye Başkanlığın ve Karadeniz Bölge Komutanlığına iletip, Kent bilincinin ortak akıl etrafında neler yapılması konusunu ele alacağımızı dile getirdik.

 

Göreve geldiğimiz kısa sürede İlgililerden, Karadeniz Ereğli’nin yığınla biriken sorunları olduğunu maalesef üzülerek öğrendik. Ereğli’de bulunan STK, Meslek Örgütleri, Odalar, Eğitim kurumlarının da desteği ile çözüm üreterek, kolektif anlayış içinde yaşadığımızı yere olan sorumluluğumuzu yerine getireceğimizi, Ereğli halkına sağıyla duyurur, herkesi Kent Konseyi’yle ortak çalışmaya davet ediyorum.
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİYLE BULUŞTU

Erdemir, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde düzenlenen söyleşide geleceğin mühendislerini ağırladı.

EREĞLİ'YE YENİ ÇINARLAR DİKİLDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, 10’uncu kilometre eski kantar bölgesi mesire alanında ağaçlandırma çalışmaları

İZMİR FUARINDA EREĞLİ STANDINA YOĞUN İLGİ

Dünya turizmine kapılarını açan İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kdz. Ereğli Belediyesi standı yoğun

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engellilik yaşadığımız dünyada üzerinde hassasiyetle durulması, çok önem verilmesi, her yönüyle ele

BİRLİKTE BAŞARMAYI BAŞARMALIYIZ”

Zonguldak Milletvekilleri, Ereğli’deki sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri OYAK Genel

Erdemir Dünya Çocuk Hakları Günü’nde minik dostlarını unutmadı

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Erdemir’in yine küçük konukları vardı. Erdemir çalışanlarının

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
turkiyeninsesigazetesi.com