https://www.teknosa.com

23 Ağustos 2019 Cuma

turkiyeninsesi67.com

Kent Konseyi yönetiminden protokol ziyaretleri..

kent-konseyi-yonetiminden-protokol-ziyaretleri

Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay ve yönetimi başta Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ve Karadeniz Bölge komutanı Tuğ Amr.Özden Yazıcıoğlu’nu ziyaret ederek ilçenin sorunları ve çözümü noktasında fikir alışverişinde bulundu.
25 Haziran 2019 Salı 01:31

 Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

İlk ziyaretimizi İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’yla yaptığımız görüşmede, Kent Konseyinin önemine değinen kaymakamımız, şehri sorunları noktasında Üniversite, Hastane, Otogar Ulaşımı gibi konuların uzun vadede proje yapılamasını önererek; Ben bu ilçeye Devlet adına görev yapmaya geldim. Bunun niçin kaymakamlık olarak her türlü sorunların üstesinden gelmek için her zaman yanınızda olurum. Ancak Ereğli’nin sorunları bu anlayışla bitmez. Mesela Kampus konusu sizin çocuklarınızın gelecek sorunu, kampus daha rantabl ve ileriye dönük proje olarak yapılmalı. Dar alana sıkıştırılmamalı…

 

Kaymakamlık olarak arzu edilen hizmetlerin sağlanması için gereğini yaparız. 

Ereğli’de her şey tozpembe görünüyor. Ama Ereğli’de çok sorun var. Bu noktada Kentin Mozaiğini oluşturan Kent Konseyi’ne çok görev düşüyor.” Dedi.

 

POSBIYIK: "YANINIZDAYIZ"

 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerini makamında karşıladı. Yapılacak çalışmalarda yanımızda olacağını ifade eden, Belediye Başkanı, Kent için projeler üretin. Biz belediye olarak gereken desteği vermeye hazırız. Ereğli’de çevre konusu, diğer sosyal, kültürel ve ekonomik konularda Kent Konseyi başarılabilir önerileri ile ufkumuzu açacaktır. Buna inanıyorum.” Dedi.

 

Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ.Amr .Özden Yazıcıoğlu’na yapılan ziyarette Ereğli’mizin  sorunları ve Kampus konusunun yanı sıra, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun da ifade ettiği ; Kentin çok eksiği olduğu, bunun için kent Konseyi’ne önemli işlevler düştüğü görüşü dikkatimizi çekti.

 

Bu ziyaretler sonrasında bizlerde tüm görüş alışverişlerinden ortaya çıkan ana fikir doğrultusunda, Yeni Yönetim olarak Ereğli’nin yarım kalmış, ya da henüz projelendirilmemiş sorunlarını saptayıp, İlgili; Kaymakamlık, Belediye Başkanlığın ve Karadeniz Bölge Komutanlığına iletip, Kent bilincinin ortak akıl etrafında neler yapılması konusunu ele alacağımızı dile getirdik.

 

Göreve geldiğimiz kısa sürede İlgililerden, Karadeniz Ereğli’nin yığınla biriken sorunları olduğunu maalesef üzülerek öğrendik. Ereğli’de bulunan STK, Meslek Örgütleri, Odalar, Eğitim kurumlarının da desteği ile çözüm üreterek, kolektif anlayış içinde yaşadığımızı yere olan sorumluluğumuzu yerine getireceğimizi, Ereğli halkına sağıyla duyurur, herkesi Kent Konseyi’yle ortak çalışmaya davet ediyorum.
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

CUMHURİYET HALK EVLERİ YENİDEN CANLANDIRILIYOR

Posbıyık: "Bugünden itibaren Cumhuriyet Halk Evleri'ni teslim aldık. Yenileyerek yeni düzen getireceğiz."

BAŞKAN ALAN VATANDAŞI DİNLEDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, her Salı ve Perşembe günleri yapmış olduğu ‘Halk Günü’

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI SELİM ALAN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama

POSBIYIK HALKLA BULUŞTU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halk toplantısına katılan vatandaşlarla yakından ilgilendi,

KDZ EREĞLİ BELEDİYESİ BAYRAMDA HİZMETLERİNİ SÜRDÜRECEK

Kdz. Ereğli Belediyesi Bayram tatilinde halka hizmetlerini sürdürecek.

CHP Başkan adayı Neriman Posbıyık Basın Açıklamasında Bulundu

Karadeniz Ereğli Belediye CHP Meclis Grubu toplanarak, CHP ilçe başkanlığına Neriman Posbıyık'ı aday gösterme

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK