turkiyeninsesigazetesi.com

17 Ekim 2018 Çarşamba

turkiyeninsesi67.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye sert Afrin tepkisi!

cumhurbaskani-erdogandan-apye-sert-afrin-tepkisi

Avrupa Parlamentosu bugün Türkiye'ye Afrin operasyonunu durdurma çağrısı yapan bir karar tasarısı oylandı. Erdoğan Beştepe'de yaptığı konuşmada AP'ye sert tepki gösterdi. Erdoğan ''boşuna heveslenmeyin işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız'' dedi.
15 Mart 2018 Perşembe 15:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Liseliler Destan Yazıyor Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan bugün Türkiye'ye Afrin operasyonunu durdurma çağrısı yapan bir karar tasarısını oylayan Avrupa Parlamentosu'na tepki gösterdi. Erdoğan Afrin'den askerlerinizi çekin çağrısında bulunan Avrupa Parlamentosu'na ''boşuna heveslenmeyin işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız'' diyerek karşılık verdi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

AVRUPA PARLAMENTOSU'NA AFRİN RESTİ: Avrupa Parlamentosu'nda Afrin'le alakalı olarak bizim oradaki harekatı durdurmamız isteniyormuş vs. genişlemeden sorumlu bayan var. Boşuna heveslenmeyin, işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız. Bunu bilesiniz. Türkiye bir şamar oğlanı değildir. Türkiye'ye AP'nin söyleyeceği hiçbir şey yoktur.

 SİGARA TEPKİSİ: BUNA FIRSAT VERMEYİN

Tabii, sayın Cumhurbaşkanı siz ne işe yarıyorsunuz diyeceksiniz.Sigara konusunda da kampanya başlatmıştık. En yakın arkadaşlarımız dahi konuşuyoruz, konuşuyoruz, söz diyor, bir ay sonra yine afedersiniz leş gibi sigara kokuyor.

OKUL ÖNLERİNDE GÖRDÜĞÜM ZAMAN KAHROLUYORUM

Gençler sizleri çok seviyorum. Okulların önünde elinde sigara gördüğüm zaman kahroluyorum. Ciğerlerini, kalbini adeta tehdit ediyor. Buna fırsat vermeyin. Allah'ın bizlere emameti olan bu vücudu hep beraber kullanalım. Kızlar, siz zaten içmiyorsunuz biliyorum. 

BİZİM KIRAATHANEMİZE NE OLDU?

Türkçe dışı tabelalar gördüğüm mekanların sorumlularına bu isimlerin değiştirilmesini, bugün sesleniyor ve tavsiye ediyorum. İnternet cafe. Cafe. Bizim kıraathanemize ne oldu? Vardı ya bizim kıraathanemiz. Kumar oynama yeri değildir, okuma yeridir.

O HASSASİYETİ GÖRMEDİM

Okuma yeridir. Oralarda hem kitaplarımızı okuyalım, hem çayımızı hem kahvemizi içelim hem de okula gidelim. Şimdi evler bile adeta cafe house oldu. Böyle şey olur mu? Bu konuda arzu ettiğim hassasiyeti henüz göremediğimi de ifade etmeliyim. Bu işin de üstesinden el birliği ile geleceğiz, bunu başaracağız.

15 TEMMUZ GECESİ LİSELİ GENÇLERİMİZ DE MEYDANDAYDI

17-25 Aralık'ta yargı ve emniyet teşkilatları ile sinsi bir darbe teşebbüsüne maruz kaldık. Dik duruşumuzla bu sinsi saldırıyı boşa çıkardık. Ardından 15 Temmuz gecesi bir daha asla yaşamayacağımızı varsaydığımız türden bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. FETÖ mensupları Pensilvanya'dan aldıkları talimatla, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla ülkenin meşru yönetimini devirmek üzere harekete geçtiler. Bu defa daha önceki darbelerin hiçbirinde görülmemiş bir hadise yaşandı.

DARBE GİRİŞİMİNİ ASLA KABUL ETMEDİM

Şahsım böyle bir darbe girişimini asla kabul etmedim ve tüm devlet mekanizmalarını harekete davet ettik, milletimi de meydanlara, caddelere davet etmek sureti ile o engin feraseti ile milletim bunu atlattı. O gece liseli gençlerimiz de meydanlardaydı. Onlar da bu darbeye karşı koydu. Cep telefonu aracılığıyla televizyon kanallarını kullanarak milletimizle buluştuğumuz an darbe teşebbüsünün ortadan kaldırıldığı andır. İstanbul'a indik ve havalimanında bizi karşılayan on binlerce milletimle birlikte darbecilere karşı tarihi bir meydan okuması yaptık. Milletimiz tüm fertleri ile gerçekten destan yazmıştır. Şimdi de liseli öğrencilerimiz bu destanı denemeye, şiire, hikayeye dönüştürerek ebedileştiriyor.

 

Haberin etiketleri:

HABER MERKEZİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

Sakindereliler çok mutlu: Hayaldi gerçek oldu

Kdz. Ereğli Bağlık Mahallesi Sakindere bölgesi ıslah çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Kdz.

KADIN DOĞUM HASTANESİ YOLUNDA ASFALT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Zonguldak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Tepebaşı Mahallesi Kadın Doğum Hastanesi

BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR ŞOFÖR ESNAFI İLE BİRARAYA GELDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Uğur Mumcu Kavşağı’nda devam eden kavşak düzenleme

15. İmam Hatipliler Kurultayı başlıyor

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından yılda bir kez gerçekleştirilen ve yıllık çalışmaların istişare

ÇINAR BAŞKAN AKDEMİR’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'e ‘nezaket’ ziyaretinde bulundu. Vali Ahmet

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
http://turkiyeninsesigazetesi.com/