http://turkiyeninsesigazetesi.com/anasayfa.html

23 Temmuz 2018 Pazartesi

turkiyeninsesi67.com

Meclis Toplantısında Önemli Kararlar

meclis-toplantisinda-onemli-kararlar

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı AKM Nikah Salonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.
08 Haziran 2017 Perşembe 00:47

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı AKM Nikah Salonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Hüseyin Uysal, gündem dışı yaptığı konuşmada Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Uysal; “
Geride bıraktığımız Mayıs ayında önce Engelliler Şenliğimizi, ardından da Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerimizi gerçekleştirdik.

Her iki şenliğimize destek veren, emeği geçen herkese ve katılımda bulunan halkımıza teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı’nda geleneksel iftar soframızda her akşam halkımızla bir araya geliyoruz. Günde 1500 kişiye iftar verirken ekiplerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik yardımlarımızı gerçekleştiriyor. Süleymanbeyler Köyü’ndeki Arıtma Tesissinden İlçemize Su verilmesi konusunda çalışmalar son aşamaya geldi. Hattın ilçe merkezinden geçişi tamamlandı.Gerek bu gerekse diğer alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarımıza yönelik asfalt çalışmalarına başlıyoruz.Bu yıl alt yapı çalışmalarının yapıldığı bölgelere öncelik vererek 60 bin ton asfalt dökeceğiz. Atatürk Anıtı’nın yenilenmesi çalışmaları sürüyor. Kısa sürede Atatürk Anıtı’mız Ulu Önder’e yakışır bir şekilde yeni halini alacak, ardından da İnönü Parkı’nda yeni düzenlemeye geçilecek” dedi.


“DAVULCULAR SINAV GÜNLERİNDE ÇALMAYACAK”

Başkan Uysal, üniversite sınavları için Ramazan davulcularının sınav tarihlerinde çalmamaları yönünde karar aldıklarını belirterek; “Bu hafta sonu ve bir sonraki hafta Üniversite Sınavları var. Sınav haftasında Cuma ve Cumartesi geceleri 31 mahallemizde görevli 45 davulcu sınava girecek adayların uykusunu bölmeme ve yeni güne sağlıklı uyanabilmeleri için görev yapmayacak. Tüm adaylara geleceklerini şekillendirecekleri sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

“PAZARYERİNDEKİ BİNA, KAYMAKAMLIĞA TAHSİS EDİLİYOR”Başkan Uysal’ın açıklamalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda Kent Meydanı, Cami ve 2 katlı otopark için önemli kararlar alındı.

Kent Meydanı projesinin başlaması için önemli bir adım olan Kaymakamlık binası konusu görüşüldü. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, pazaryerinde belediyeye ait olan ve daha önce deprem zamanında da Kaymakamlık binası olarak kullanılan pazaryerindeki binanın Kent Meydanı Projesi kapsamında yeni bir Kaymakamlık binası yapılıncaya kadar Kaymakamlığa tahsis edilmesi için yetki istedi.

Yapılan oylama sonrası Belediye Başkanına protokol imzalaması için yetki verildi.


KENT MEYDANI UYGULAMA PROJESİ İÇİN BAŞKAN UYSAL’A YETKİ

Toplantıda ayrıca, Başkan Uysal’ın vizyon projelerinden biri olan Kent Meydanı, Cami ve 2 katlı otopark projesinin uygulama projesini imzalamak üzere, Kdz.Ereğli Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş.(KİPTAŞ) arasında yapılacak olan protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

“SAKİNDERE SİNEK YUVASI OLMAKTAN KURTULACAK”

Meclis toplantısında, 1 Nolu Sakindere’de yapılacak olan ıslah çalışması işi için İller Bankasından kredi alınması görüşülerek oy birliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

Başkan Uysal yaptığı açıklamada, Sakindere’nin (Dombay deresi) ıslah edilerek rekreasyon alınına dönüşeceğini belirterek; “Bugün Bağlık’ta son sayımlara göre 21 bin civarında vatandaşımız yaşıyor. Alaplı’dan daha büyük. Sakindere tam bir kara sinek yuvası oldu. Burayı önemsiyoruz ve bir an evvel hem dereyi ıslah edip üstünü de rekreasyon alanı olarak yapmak etrafında da yürüyüş kaldırımları ve 7 metreyi bulan yol yapmak için başından beri gayret gösteriyoruz. Bu bir sorun ve daha önceden çözülmesi gereken bir sorun. Bu sorunu ortadan kaldıracağız, sakindereyi sinek yuvası olmaktan kurtaracağız” dedi.

Toplantıda ayrıca, Pazaryeri rehabilitasyonu çalışmaları kapsamında Pazaryeri (Köylü Pazarı) üzeri çelik konstrüksiyon ile kaplama yaptırılması işi için İller Bankasından kredi alınması da görüşülerek oy birliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

Kdz.Ereğli Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısı yarın (Perşembe) yapılacak 2.oturum ile tamamlanacak.

Haberin etiketleri:

HABER MERKEZİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ak-partide-yeni-sistem-toplantisi

AK Parti'de 'yeni sistem' toplantısı

26 Haziran 2018 Salı 19:10
turkmen-agirligi-eregliye-verdi-

TÜRKMEN AĞIRLIĞI EREĞLİ'YE VERDİ ...

20 Haziran 2018 Çarşamba 17:34
-miting-havasinda-karsilama

MİTİNG HAVASINDA KARŞILAMA

20 Haziran 2018 Çarşamba 17:25
alapliya-11-okul-hamlesi

ALAPLI'YA 11 OKUL HAMLESİ

20 Haziran 2018 Çarşamba 17:11

GÜNDEM HABERLER

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları dalgalanmasını sürdürüyor! Bugün çeyrek altın fiyatı kaç lira? Altının gram fiyatı ne

AK Parti'de 'yeni sistem' toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 12.00'de Başbakan Yıldırım, bazı bakanlar ve bürokratlarla İstanbul'da bir araya

KDZ.EREĞLİ’YE 2018’İN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, şehrin ihtiyaç duyduğu noktalarında sıcak asfalt dökme

UYSAL’DAN SU ÜRÜNLERİNE ZİYARET

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yoğun geçen seçim çalışmalarının ardından sivil toplum

Muharrem Akdemir Uğur Mumcu Kavşağı'nda devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi

Zonguldak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Uğur Mumcu Kavşağında devam eden yol genişletme

250 AİLEYE GIDA YARDIMI

Kdz.Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gıda ve Giyim Bankası

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
t