turkiyeninsesigazetesi.com

19 Ocak 2020 Pazar

ÖĞRENCİLERDEN POSBIYIK’A SEVGİ SELİ

ogrencilerden-posbiyika-sevgi-seli

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bahçeşehir Kdz. Ereğli Koleji tarafından düzenlenen ‘Master6 – Meslek Uzmanları ile Kariyer söyleşileri Liderlik ve Yerel Yönetimler’ söyleşisine katıldı, deneyimlerini aktardı, öğütler verdi. Okul binasında öğrenciler tarafından alkış ve sevgi çığlıkları ile karşılanan Posbıyık, kendisine gösterilen ilgi karşısında duygusal anlar yaşadı.
08 Ocak 2020 Çarşamba 19:43

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bahçeşehir Kdz. Ereğli Koleji tarafından düzenlenen ‘Master6 – Meslek Uzmanları ile Kariyer söyleşileri Liderlik ve Yerel Yönetimler’ söyleşisine katıldı, deneyimlerini aktardı, öğütler verdi. Okul binasında öğrenciler tarafından alkış ve sevgi çığlıkları ile karşılanan Posbıyık, kendisine gösterilen ilgi karşısında duygusal anlar yaşadı.

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bahçeşehir Kdz. Ereğli Koleji lise öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Master 6 – Meslek Uzmanları ile Kariyer söyleşileri Liderlik ve Yerel Yönetimler‘ söyleşisine katıldı.

 

ÖĞRENCİLERDEN SEVGİ SELİ 

Okul binasında ilköğretim öğrencileri tarafından alkış ve sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Posbıyık, kendisine gösterilen ilgi karşısında duygusal anlar yaşadı. Çevresini koşarak saran öğrencilerle kucaklaştı, hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Başkan Posbıyık, daha sonra Tarık Akan Konferans Salonu’nda lise öğrencileriyle bir araya geldi. Posbıyık’ın hayatını özetleyen kısa film gösterisi ardından Posbıyık, öğrencilerin sorularını yanıtladı. İki öğrenci söyleşiye moderatörlük yaptı.

 

GENÇLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN

 

SON DERECE MUTLUYUM

 

Başkan Posbıyık,  öğrencilere hayat hikayesinden çarpıcı bölümler anlattı, hayatının dönüm noktalarıyla ilgili anılarını, yaşadıklarını aktardı. Özel hayatıyla, siyasi deneyimleriyle ilgili sorulara samimi cevaplar verdi. ‘Mutlaka önünüze hedefler koyup bunun için mücadele edin” diyen Posbıyık’ın şunları söyledi:

 

“Çocukluğumda elime kabuklu fıstığı alır, sahildeki iskeleye gider, ‘Ben Ereğli’ye belediye başkanı olacağım’ diye hayal kurardım. Belediye başkanı ne iş yapar tam bilmezdim ama bir hedefim vardı. Halkımızın da büyük desteği ve sevgisiyle bugün belediye başkanı oldum. 5 dönemdir de halkımız beni başkanlığa layık görüyor. Onların sevgisine her zaman şükrediyorum. Tabandan geldim ve hala oradayım.

 

MUTLAKA HEDEFİNİZ OLSUN

 

Sizlerin de mutlaka bir hedefi olsun. Aranızda geleceğimizin Türkiye’sine yön verecek siyasetçiler, belediye başkanları, bilim insanları, yöneticiler, müzisyenler, sanatçılar, sporcular olacaktır. Hedefleriniz için sistemli çalışın, zamanınızı güzel kullanın. Hem derslerinize, hem de yeteneklerinizi geliştirecek faaliyetlere zaman ayırın. Dostlarınıza, arkadaşlarınıza karşı hoşgörülü olun. Kendinizi ifade etmenin yollarını öğrenin. Sevgi, barış ve dostluktan yolunuzu ayırmayın. Sizlerle olmaktan büyük memnuniyet duydum.”

 

Bahçeşehir Kdz. Ereğli Kampusu Müdürü Yasin Topal ve öğrenciler tarafından Başkan Posbıyık’a çeşitli hediyeler takdim edildi. Birlikte anı fotoğrafı çekildi.
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİYLE BULUŞTU

Erdemir, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde düzenlenen söyleşide geleceğin mühendislerini ağırladı.

EREĞLİ'YE YENİ ÇINARLAR DİKİLDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, 10’uncu kilometre eski kantar bölgesi mesire alanında ağaçlandırma çalışmaları

İZMİR FUARINDA EREĞLİ STANDINA YOĞUN İLGİ

Dünya turizmine kapılarını açan İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kdz. Ereğli Belediyesi standı yoğun

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engellilik yaşadığımız dünyada üzerinde hassasiyetle durulması, çok önem verilmesi, her yönüyle ele

BİRLİKTE BAŞARMAYI BAŞARMALIYIZ”

Zonguldak Milletvekilleri, Ereğli’deki sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri OYAK Genel

Erdemir Dünya Çocuk Hakları Günü’nde minik dostlarını unutmadı

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Erdemir’in yine küçük konukları vardı. Erdemir çalışanlarının

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
turkiyeninsesigazetesi.com