turkiyeninsesigazetesi.com

15 Kasım 2019 Cuma

Ereğli’de Görüntülü Radyo Günleri

ereglide-goruntulu-radyo-gunleri

Kdz. Ereğli Belediyesi, yeni bir kültür sanat etkinliğine daha imza attı. Geniş bir plak koleksiyonu olan, müzik araştırmaları yapan Ogün Sinan tarafından, Cehennem Ağzı Mağarası’nda düzenlenen etkinliğe 7’den 77’ye katılım yüksekti.
01 Ekim 2019 Salı 04:01

 Kdz. Ereğli Belediyesi, yeni bir kültür sanat etkinliğine daha imza attı. Geniş bir plak koleksiyonu olan, müzik araştırmaları yapan Ogün Sinan tarafından, Cehennem Ağzı Mağarası’nda düzenlenen etkinliğe 7’den 77’ye katılım yüksekti.

Geniş bir plak koleksiyonu olan, müzik araştırmaları yapan Ogün Sinan tarafından, Cehennemağzı Mağarası’nda "Görüntülü Radyo Programı" gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Film müzikleri, ilk 45'likler, Türk pop ve rock müziği plakları sergisi açıldı, ardından plak dinletisi yapıldı.

7’den 77’ye vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinliğe Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık eşi Neriman Posbıyık ile katıldı. Posbıyık, Ogün Sinan’dan koleksiyonu ve plaklarla ilgi bilgi aldı.

BURADA OLMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL

Ogün Sinan, dinleti öncesi yaptığı konuşmada “Böyle bir projeye imkan veren Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve ekibine teşekkür ediyorum. Böyle bir koleksiyonu keyif aldığım, sevdiğim için yapıyorum. Profesyonel işim bu değil. Bu mekanda olmak böyle bir ortamda sizlerle olmak beni çok mutlu ediyor. Bugün ilk olarak sergi için bir aradayız. Kısa dinletilerimiz olacak. Önümüzdeki dönemde plak dinletileriyle devam edeceğiz. Bu beni heyecanlandırıyor. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok mutluyum şu an benim için özel.” dedi.

EREĞLİ’NİN YENETEKLERİNİ

ORTAYA ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Başkan Posbıyık da konuşmasında Ereğli’nin kültür ve sanat konusundaki potansiyelini ortaya çıkarmak istediklerini belirterek, Ogün Sinan’ın samimiyetinden ve enerjisinden çok etkilendiğini söyledi. Posbıyık ‘’Şehrimizde pek çok ortaya çıkmamış yetenek var. Bu birikimlerin paylaşılmasını, değerlendirilmesini istiyoruz. Sanat ve müziğin şehrimizde yaygınlaşması için her türlü desteğe hazırız’’ dedi.

Posbıyık ortamın çok güzel olduğunu, bu etkinliklerin zenginleşerek devam edeceğini vurguladı.

Üniversite ve lise öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe gelen katılımcılar mağara duvarına yansıtılan eski Ereğli görüntüleri önünde hatıra fotoğrafı çektiler.
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

ROMANLAR İÇİN İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR

Avrupa Konseyi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Belediyemizin paydaşı olduğu, Ereğli’de yaşayan Romanların

Vali Bektaş İncelemelerde Bulundu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ÇAYTAŞ’ta incelemelerde bulundu.

TOPRAK VE SU ANALİZ LABORATUVARINDA İNCELEME

Laboratuvarda, üretimi planlanan ve çiftçilerimize ürüne göre gübre tavsiyesi konuşuldu.

İl Afet ve Acil Durum Toplantısı Yapıldı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Zonguldak Afet Müdahale Planına istinaden Zonguldak

Öğrenciler İçin Sera Kuruldu

Devrek İlçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine, 350 öğrencinin tarımsal uygulamalar

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi 21 Ekim Pazartesi günü ‘Barış Pınarı Harekatı’ için olağanüstü toplanacak.

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK