turkiyeninsesigazetesi.com

20 Ocak 2020 Pazartesi

CUMHURİYET HALK EVLERİ YENİDEN CANLANDIRILIYOR

cumhuriyet-halk-evleri-yeniden-canlandiriliyor

Posbıyık: "Bugünden itibaren Cumhuriyet Halk Evleri'ni teslim aldık. Yenileyerek yeni düzen getireceğiz."
09 Ağustos 2019 Cuma 21:09

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Evleri’ni yeniden aktif hale getirmek için harekete geçti. 5 yıldır pek çok birimi atıl durumda bulunan Halk Evleri’nde inceleme yapan Posbıyık, binaların tadilatı ardından yeni sınıflar ve yeni kurslar açılması için çalışma başlattı. Posbıyık "Cumhuriyet Halk Evlerini bugünden itibaren teslim aldık. Burası yeni bir anlayışla yeni bir düzene kavuşacak" dedi.

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, daha önceki belediye başkanlığı döneminde halkın hizmetine açtığı ancak 5 yıldır verimli kullanılamayan ve bazı bölümleri atıl halde kalan Cumhuriyet Halk Evleri’ni yeniden aktif hale getiriyor.

 

Gerekli bakımlar yapılmadığı için fiziki yapısında da sorunlar oluşan Cumhuriyet Halk Evleri’ni, başkan yardımcıları, ilgili müdürler ve sorumlu ekiple birlikte gezen Başkan Posbıyık, gördüğü manzara karşısında üzüntüsünü dile getirdi. 

İdari binaları dolaşan, sınıfları tek tek gezen Posbıyık, yeni dönemde Cumhuriyet Halk Evleri’nin aktif olarak kullanılabilmesi için bakım, onarım, derslikler ve kurslar konusunda çalışmaları başlattı.

 

YENİ DERSLİKLER, YENİ KURSLAR…

 

Başkan Posbıyık, yeni dönemde Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içinde çalışmaları sürdürmeye devam edeceklerini ancak halk evlerinde yönetimi tekrar devraldıklarını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

 

“Halkevlerini önemsiyoruz. Daha önceki belediye başkanlığım döneminde halk evlerini açmıştık, bu yapıları yapmıştık. Buradaki eğitimlerin sağlıklı olması için elimizden geleni yapacağız. Burada bir takım aksaklıklar, tavanlarda akıntılar, bazı malzemelerde eksiklikler olduğunu, bazı eğitim yerlerinde öğretmenlerin bulunmadığını öğrendim. Bugün itibarıyla bütün halk evlerindeki sınıfları, oturma odalarını belediye olarak tekrar teslim alıyoruz. Buranın sahibi belediye olarak biziz. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte ortaklaşa çalışmaktan büyük mutluluk duyarız. Onların bizden bir talepleri olduğunda, bize şu şu kursları vermek istiyoruz diye yazacaklar; biz de onayladığımız takdirde beraber çalışacağız. Artan bölümler olursa biz öğretmen görevlendireceğiz. Kendimiz eğitim verdireceğiz. Dolayısıyla ortak bir çalışmayla Ereğli’ye yararlı olacağız. Bu konuda eğitimde uzman kişilerle bir araya gelmek suretiyle sanatçıları bir araya getirmek

 

suretiyle buralarda Ereğli’ye hangi kursları verelim, şeklinde toplantılar yapacağız. O toplantıların neticesinde hangi kursları vereceğimizi belirleyeceğiz. Burada yeniden tadilat yapacağız, tamamen çatılar değişecek, rölyefler eskimiş bunların hepsini yeniden yaptıracağız, Cumhuriyet Halk Evleri’ne yenilik getireceğiz, yeni bir hava getireceğiz. Kurs yerlerimiz yetmezse arka tarafta yerlerimiz var, oraya ilave dershaneler yapacağız. Çevresini daha korunaklı, müstakil bir alan haline getireceğiz. Cumhuriyet Halk Evleri eğitim ve kurs anlamında bizim için çok önemli. Yeni dönemde tekrar canlandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız.”
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİYLE BULUŞTU

Erdemir, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde düzenlenen söyleşide geleceğin mühendislerini ağırladı.

EREĞLİ'YE YENİ ÇINARLAR DİKİLDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, 10’uncu kilometre eski kantar bölgesi mesire alanında ağaçlandırma çalışmaları

İZMİR FUARINDA EREĞLİ STANDINA YOĞUN İLGİ

Dünya turizmine kapılarını açan İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kdz. Ereğli Belediyesi standı yoğun

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engellilik yaşadığımız dünyada üzerinde hassasiyetle durulması, çok önem verilmesi, her yönüyle ele

BİRLİKTE BAŞARMAYI BAŞARMALIYIZ”

Zonguldak Milletvekilleri, Ereğli’deki sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri OYAK Genel

Erdemir Dünya Çocuk Hakları Günü’nde minik dostlarını unutmadı

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Erdemir’in yine küçük konukları vardı. Erdemir çalışanlarının

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK
turkiyeninsesigazetesi.com