turkiyeninsesigazetesi.com

09 Ağustos 2020 Pazar

turkiyeninsesigazetes.com

Belediye Basını Yemekte Ağırladı

belediye-basini-yemekte-agirladi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.
12 Ocak 2020 Pazar 15:02

Kdz. Ereğli Belediye Bakanı Halil Posbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile Musa’nın Yeri Restoran’ da yemekte bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun da yer aldığı geceye başkan yardımcıları, danışmanlar ve bazı birim müdürleri ile Ereğli ve Alaplı ilçesinde görev yapan çok sayıda gazeteci katıldı.

Başkan Posbıyık, gecede yaptığı konuşmada; gazetecilerin günün kutladıktan sonra sağlık ve mutluluk dileğinde bulundu ve “Ereğli’nin en önemli görevlerinden birini yapıyorsunuz.

Bizi eleştireceksiniz, eleştirin de zaten. Eleştirdikçe bizim yolumuz açılıyor. Eleştirirken bir tek hakaret etmeyin bize yeterli. Ayrıca bilmeden de bir konuyu yazmayın.

Gelin bana ya da başkan yardımcılarına bu nedir deyin. Bilgiyi aldıktan sonra yine kötü yazın hakkımızda Allah razı olsun.

Ama eğer bizden bilgi almadan atmasyon haber yapıyorsanız bunlardan Allah razı olmasın. Sizler çok önemlisiniz, bize yol göstericiliğiniz var. Sizlerin bu gününüzde beraber olmak istedik. Bizlerin de yanlışı olabilir, affınızı diliyoruz.

Sizlerle beraber olduğumuz için mutluyuz. Hepinize başarılar diliyorum.”dedi.   Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da ilçede 16 aylık görev süresi boyunca basın mensupları ile iç içe çalışma halinde olduklarını dile getirdi ve “En azından basının bizim yaptıklarımızı ya da yapamadıklarımızı kamuoyuna duyurmada en önemli destekçimiz, en önemli gücümüz olduğunu düşünüyorum.

Belediye Başkanımızın ve ekibinin böyle nezihbir ortamda basınımızı ağırlaması onlara verdikleri değer anlamında son derece güzel.

Bugün aynı zamanda Türk İdareciler Günü. Bizim de 365 günde bir tane günümüz var o da 10 Ocak. Sizinle beraber aynı güne tesadüf etmesini hayırlı bir tesadüf olarak düşünüyorum.

Ereğli’den memnunuz, çalışmaktan ve sizlerle beraber olmaktan memnunuz.

Zaman zaman tabi ki eletiriler olacaktır. Kişilik haklarımıza dokunmamak kaydıyla her türlü eleştiriye açık olmamız gerekiyor. Ben kişi olarak da buna açığım.

Telefonum da açık herkes bana ulaşabilir. Ereğli daha güzelini hak ediyor. Daha güzeline ulaşmak için de yerel idare olarak hepimiz çalışıyoruz.

Bu çalışmada halka doğru bilgi aktarım konusunda sizlere ihtiyacımız var. Ereğli’de kalabalık bir gazeteci topluluğu var ve yine tebrik ettiğim arkadaşlarım da var. Köşe yazılarını okuyorum. Hakikaten emek çekilmiş, başarılı köşe yazarı arkadaşlarımız da var. Bizim için kurumsal hafıza anlamında da köşe yazıları önemli.

2020 yılı ülkemiz ve ilçemiz için inşallah hayırlı olur. 2020’de öyle düşünüyorum ki haber olabilecek ve kamuoyuna duyurabileceğiniz güzel gelişmeleri Ereğli’de yaşayacağız. Ereğli her şeyin en iyisine layık bir ilçe.

Biz Ereğli’de her şeyin en iyisini görmeye alıştık ve kanıksadık. Bundan sonra da aynı duygu ve düşüncelerle sizlere hizmet edeceğiz. Sizlerin ekonomik anlamda da zorlandığınızı az çok biliyorum. Ekonomik anlamda rahat olmadığınızı biliyorum. İnşallah devletimizin yapacağı kanun ve düzenlemelerle ekonomik anlamda da daha güzel bir gelecek olur. Bu duygu ve düşüncelerle sizlerin bu güzel gününüzü kutluyorum.”diye konuştu. Gecede gazeteciler O Ses Türkiye Yarışması’nda başarıyla yoluna devam eden Ereğlili müzisyen Tolga Basan’ın seslendirdiği şarkılarla gece boyunca eğlendi.

Gazetecilere gece sonunda çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

BARIŞ PLAJI’NDA ENGELLİ ASANSÖRÜ HİZMETTE

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Barış Plajı’nda engellilere özel alan

BAŞKAN POSBIYIK, KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Pandemi koşullarına dikkat

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Operasyon

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 23.07.2020 tarihinde

KDZ. EREĞLİ’DE, KURBAN YAKALAMA TİMİ GÖREVDE

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi kaçan kurbanlık hayvanları

800 AİLEYE GIDA VE GİYSİ YARDIMI

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda, 300 aileye de giysi yardımında

Vali Mustafa Tutulmaz Merkez İlçe Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Vali Mustafa Tutulmaz Merkez İlçe Köy Muhtarlarıyla bir araya geldi. Vali Tutulmaz muhtarlarımıza hitaben

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK