turkiyeninsesigazetesi.com

BAŞKAN POSBIYIK, ANNE SEVGİSİNİ ANLATTI

baskan-posbiyik-anne-sevgisini-anlatti

BAŞKAN POSBIYIK, ANNE SEVGİSİNİ ANLATTI “ONDAN DİSİPLİNİ, ÇALIŞKANLIĞI ÖĞRENDİM” “BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUMU GÖRMESİNİ İSTERDİM” Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü’nde anne sevgisini anlattı. Annesi Hacı Fatma Posbıyık’tan ‘Disiplini ve çalışkanlığı’ öğrendiğini söyleyen Posbıyık, ‘Belediye Başkanı olduğumu görmesini isterdim’ dedi. Başkan Posbıyık, Anneler Günü’nde başta sağlık çalışanı anneler ve şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü’ne özel görüntülü mesaj yayınladı. Annesi Hacı Fatma Posbıyık’a olan sevgi ve özlemini anlatan Başkan Posbıyık başta sağlık çalışanı anneler ve şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutladı.
09 Mayıs 2020 Cumartesi 18:13

 DİSİPLİNİ VE ÇALIŞKANLIĞI ÖĞRENDİM”

 

Başkan Posbıyık, annesinden disiplini ve çalışkan olmayı öğrendiğini belirterek, şunları söyledi:

 

“Anne, Annem, Anneciğim, çok özel kelimeler bunlar. Bir an için çocukluğuma gidiyorum. Annemin bizim için yaptıklarını hatırlıyorum. Zor imkanlar içerisinde hem çalışıp hem bize bakmak hem ev işlerini görmek hepsi beraber gerçekten çok zor şeyler. Ondan disiplini öğrendim, çalışkanlığı öğrendim. Az şeylerle yetinmeyi öğrendim. Ondan en zor şartlarda dahi güler yüzlü olmayı, insanlara sevgiyle bakmayı, insanlara sıcak davranmayı öğrendim. En olmadık günlerde, sıkıntı içerisinde olduğumuz günlerde sanki çok zengin bir ailenin çocuğu gibi bizi onore etmesini, bizi mutlu etmesini asla unutamam. 

-BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMESİNİ İSTERDİM-

 

En büyük arzumdu. Annemin beni Belediye Başkanı olduktan sonra görmesi benim için son derece önemliydi. Bunu arzu ederdim. Çünkü onlar babamla ikisi beni vatana, millete, cumhuriyete aydın bir evlat olarak yetiştirmek için çok büyük gayret sarf ettiler, çok emek verdiler. Tabiri caizse kendileri yemediler, içmediler, çocuklarına yedirdiler, içirdiler. Biz de onların direktifleri doğrultusunda verdikleri terbiye, çalışkanlık ve güler yüzle o yollarda ilerledik ve bugün onların arzuladıkları yere geldik ama hala içimde bir hicrandır, çok sevdikleri Ereğli halkı tarafından benim belediye başkanı seçildiğimi görmeden ikisi de bu dünyaya veda ettiler. Bu onarılmaz bir yara olarak hala içimde duruyor.

 

-SAĞLIK ÇALIŞANI, ŞEHİT ANNESİ VE TÜM ANNELER, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN-

 

Bugün bütün anneleri kutluyorum. Şehit ailelerinin annelerini saygıyla anıyorum. Özellikle koronavirüsle büyük mücadele veren sağlık çalışanından, doktorundan, hemşiresine kadar bütün sağlık kahramanlarımızı, annelerimizi, büyük bir minnetle, şükranla anıyorum. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.”

Haberin etiketleri:

haber merkeziYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

GAZETEMİZ GENEL MÜDÜR NUR ŞEN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI..

Gazetemiz Kdz.Ereğli Genel Müdürü Ve Yazi İşleri Sorumlumuz Değerli Yöneticimiz Sayın Nur ŞEN Ramazan

Türkiye'de Tek Vefalı Dürüst Başkan Ciğer Çalışmalarına Durmak Bilmiyor.

Kdz. Ereğli ilçesi Türk Kızılay’ı Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Kandilli’de evi yanan aileyi

CİĞER HIZIR GİBİ HER YERE YETİŞİYOR.

Kdz. Ereğli Türk Kızılay’ı şubesi başkan ve yönetimi, ihtiyaç duyulan her noktada vatandaşın yanında yer

19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

İlçe protokolümüzle birlikte Ata’ya saygı törenindeyiz. 19 Mayıs’ta, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa

Bartın’dan Fidanlarla Uğurlama…

23.04.2020 tarihinde Fransa'dan gelen 319 Türk vatandaşı koronavirus kapsamında 14 gün boyunca gözlem ve izleme

POSBIYIK, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Anne kelimesi bile ne kadar sıcak ve güven verici… Annelerimiz, zorluk yaşamayalım, acı çekmeyelim, hayatla

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK