https://www.profilo.com/

22 Ocak 2021 Cuma

turkiyeninsesigazetes.com

POSBIYIK: KİTABIN 2. BASKISINI YAPTIRIYORUZ, EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM

posbiyik-kitabin-2-baskisini-yaptiriyoruz-emegi-gecenleri-kutluyorum

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında hazırlanan “100 Yılın Işığında Karadeniz Ereğli” kitabının dağıtımda olduğunu ve Türkiye’nin her tarafından yoğun talep görmesi üzerine 2’nci baskısının yapılacağını açıkladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ocak ayı meclis toplantısında yaptığı gündem dışı konuşmasında kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında düzenlenen sempozyum ardından hazırlanan kitabın dağıtımda olduğunu ve yoğun talep üzerine ikinci baskısının yapılacağını açıkladı.
07 Ocak 2021 Perşembe 15:13

 100. yıl kitabının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli’nin 100.  yılıyla ilgili bir sempozyum yapmaya karar verdik. Buna  Ereğli’deki yazarlar, tarihçiler, Kemal Anadol, bizim bürokratlarımız hepsi de büyük bir emek sarf ettiler. Pandemi nedeniyle maalesef bunu açık alanlarda yapamadık ve dijital ortamda yaptık, inanılmaz bir başarı sağladık.

Ben başta Kültür Müdürlüğümüz olmak üzere Muhammet Ali Ateş ve bütün Kültür Müdürlüğü personeline, özellikle bu konuda organizasyonlar yapan Sayın Nart Bozkurt’a, Nergis Bozkurt’a ve Ereğli’deki yazarlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu Ereğli tarihine bırakılan bir nottur. En büyük eksikliklerimizden birisi Ereğli tarihini güncelleyecek yazılar olmamasıydı. Ama bu gerçekten okunması gereken bir kitap. Bizden sonra gelen nesillerin, çocuklarımızın Ereğli tarihini net bir şekilde öğrenmesi için okumaları gereken bir kitap. Türkiye’nin her tarafından talepler geliyor, yeniden baskıya giriyoruz. İçinde Harward Üniversitesi’nden bir profesörün yazısı var. İngilizce baskı da yapıyoruz. Bütün kütüphanelere kitabı gönderdik. Ereğli tarihi anlaşılsın diye. Meclis üyelerine dağıttık. Yakında da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde tüm basın mensubu arkadaşlarımıza tek tek dağıtılacak.


-ASLINDA OLAY ŞÖYLE OLDU KİTABINI OKUMALISINIZ-

Ereğli’de İmam Mehmet Ali, Meşhur Halk Sineması’nın sahibi… Onun torunu Haluk Hançer Erdemir’deydi, emekli oldu. İstanbul’a yerleşti, yazar... O yıllarda zaten yazarlığa başlamıştı. Ereğli hakkında üç kitap yazdı. Hep Ereğli’yi anlatıyor. Bu kitaplardan birisi de “Aslında Olay Şöyle Oldu” başlıklı bir kitap. Çok enteresan bir kitap, mizah, kurgu, bir benzetme… Michael Jackson’un Ereğli hikayesini anlatıyor. Konusu bu. Bu olayın nasıl olduğunu mizahi bir şekilde anlatmış. Ajanslarla Londra’ya gidişimiz, konuşmamız anlatılmış. Okumanızı tavsiye ederim. Kitaptan temin etmek isteyenler Özel Kalem Müdürlüğü’müze başvurabilir.”

 

Haberin etiketleri:

Kdz ereğli belediyesiYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

WHATSAPP İHBAR HATTIMIZ DEVREDE.

RESMİ İNTERNET SİTE ADRESLERİMİZ ULUSAL SİTE ADRESİMİZ turkiyeninsesigazetesi.com YEREL İNTERNET SİTEMİZ

ANITLAR KORUMA KURULU, KDZ. EREĞLİ’DE TOPLANDI

Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu 374’üncü toplantısını Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ev

100 YILIN IŞIĞINDA KDZ. EREĞLİ” KİTAP OLDU

Kdz. Ereğli’nin Kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından

PAZARYERİ ÖNÜNDEKİ AĞAÇLAR RENGARENK MOTİFLERLE ÇİÇEK AÇTI

Ereğlili kadınlar şehri güzelleştirmek için harekete geçti. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Kent Konseyi Kadın

BELEDİYE, ÇARŞI MERKEZİNE ÖDEME NOKTASI AÇTI.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nden vatandaşlara ödeme kolaylığı... Pandemi koşulları dikkate alınarak çarşı

KDZ. EREĞLİ KIŞ ÇİÇEKLERİNE KAVUŞTU PARKLARDA 400 BİN ÇİÇEK AÇTI

Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, diğer bir taraftan da kenti

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK