turkiyeninsesigazetesi.com

29 Kasım 2020 Pazar

turkiyeninsesigazetes.com

Erdoğan adayları İstanbul’da açıklayacak

erdogan-adaylari-istanbulda-aciklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkan adaylarını 24 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'de Haliç Kongre Merkezi'nde açıklayacak.
22 Kasım 2018 Perşembe 12:34

 Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek toplantıda Topbaş'ın yanı sıra, Bursa'da Recep Altepe, Kocaeli'nde İbrahim Karaosmanoğlu ve Sakarya'da Zeki Toçoğlu'nu yeniden aday gösterildiğini  açıklayacak.

 

Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur'un Balıkesir, Çanakkale milletvekili Mehmet Daniş'in de çanakkale'den aday gösterilmesi bekleniyor.

 

AK Parti kulislerinden  Tekirdağ'da Mustafa Yel, Mardin'de de Vecdi Kahraman'ın adı aday olarak konuşuluyor. 

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

 

TOPLANTIDAN NOTLAR

 

Haliç Kongre Merkezi'ndeki toplantıya partilillerden büyük ilgi vardı. Özellikle gençlik kolları Erdoğan'ın sözlerini sık sık sloganlarla kesiyor.

 

Kongre merkezinin dışında da salona giremeyenler için dev ekranlar kuruldu.

 

 

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

 

-1994 yılından itibaren eşsiz bir İstanbul tecrübemiz var.

 

-AK Parti'nin belediyecilik anlayışıyla kimse yarışamaz.

 

-Başkaları için belediyecelik rant kapısı olabilir ama bizim için hizmet yarışıdır. Onlar kendi ceplerini doldurur biz ise milletin cebini doldururuz.

 

-Burayı iyi dinleyin iyi takip edin. Bunu duymayanlara duyurun.

 

-Eğer biz cebimizi doldrumak için belediyeleri devralsaydık, okul sayılarımız arttırabilir miydik?

 

-Okullarda ücretsiz kitap dağıtabilir miydik?

 

-Görece geldiğimizde 45 TL alan üniversitelilerimize 280 TL burs ya da kredi verir miydik?

 

-Eğitim ve öğretimde akıllı tahta ve tablet bilgisayarlara geçebilir miydik?

 

-İlkokullarda kız ve erkek öğrencilerimize para yardımı yapabilir miydik?

 

-İşte bunlar hazineyi ne kadar güçlendirdiğimizin belirtileri.

 

-Sağlıkta ülkemize bu dev hastaneleri kazandırabilir miydik?

 

-Şimdi bütün vatandaşlarım istediği hastanelere gidebiliyor mu?

 

-İlaçlarını alamayan var mı? Hastamızı yurtdışına bile gönderiyoruz.

 

Hava ambulansı ve helikopterlerle hizmet eden sağlık hizmetlerimiz var.

 

-İstanbul'da Haliç'i kokudan arındırdık, tertemiz pırıl pırıl Haliç var.

 

-Kokuşmuş CHP zihniyetinden bu hale getirdik. Şimdi Haliç'e Karadeniz'den su getirdik, balık tutuluyor, yüzüyorlar..

 

-76 üniversiteyle devralıdık şimdi 81 ilde 175 üniversiteye çıkardık.

 

-İşte Marmaray, 3. havalimanı, 3. boğaz köprüsü ve otoyollar hepsi insanımızın refah seviyesini yükseklere çıkaracağız.

 

-Ankara'da il başkanlı toplantımızda da söyledik. Biz sadece bugünün değil, yarını inşa etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.

 

-Bugün öyle adımlar atmalıyız ki o izler adımlar yarınları inşa etsin. Yarınlar bugünden çok daha iyi olsun diye çalışıyoruz.

 

-Bizim nesil yıkımlara şahit oldu. Şehirlerin, insanların, mimari eserlerin yıkılışına şahit olduk.

 

-Hem yerel de hem hükümet olarak yıkımları durdurmanın mücadelesini verdik.

 

-Said Nursi 'Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından zevk alır' demişt. Böyle düşünmeliyiz.

 

-Park ve bahçelerde oynanyan bir çocukla, çamurun içinde büyüyen çoxuğun hayata bakışı bir değildir. AK Parti tüm çocuklarımızın hayata bakışını değiştirmenin peşinde.

 

-Otomobiller için değil insanlar için şehirler yollar inşa edeceğiz.

 

-Şehirlerimiz göze ve gönüllere hitap edecek bir kimliğe kavuşmalı.

 

-Bizden önce gelenlerin hiçbiri raylı sistem yapamadı. Türkiye'nin dört bir yanını demir ağlarla biz ördük.

 

-İstanbul alan değil veren bir şehirdir. İstanbul sakinlerinin şekillendirdiği şehir değil, sakinleriyle şekillenen, Fatihlerini fetheden bir şehirdir.

 

-İstanbul'un büyümesi diğer illerin de büyümesidir.

 

TOPLANTIDAN NOTLAR

 

Haliç Kongre Merkezi'ndeki toplantıya partilillerden büyük ilgi vardı. Özellikle gençlik kolları Erdoğan'ın sözlerini sık sık sloganlarla kesiyor.

 

Kongre merkezinin dışında da salona giremeyenler için dev ekranlar kuruldu.

 

Erdoğan Büyükşehirleri açıklıyor:

 

BÜYÜKŞEHİRLER

 

İSTANBUL BŞB: KADİR TOPBAŞ

Artvin'in Yusufeli ilçesinde doğan Kadir Topbaş, 8 Ocak 1945 yılında doğdu.  Topbaş, orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Kadir Topbaş doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde "Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri" konusunda tamamladı.

 

Uzun yıllar "serbest mimar" olarak çalışan Kadir Topbaş, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı. 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçilen Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. 1999 seçimlerinde ikinci kez seçilen Topbaş, 2011 Yılı Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi UNACLA Başkanı Olarak seçildi ve bu görevini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

BURSA BŞB: Recep Altepe

1959´da Bursa´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü´nü bitiren Recep Altepe, siyasete 1989 yılında Refah Partisi İl Yöneticisi olarak giren Recep Altepe, 2004 yılı yerel seçimlerinde AK Parti´den Osmangazi Belediye Başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

KOCAELİ BŞB: İBRAHİM KARAOSMANOĞLU

1952 yılında İzmit Yuvacık´ta doğdu. 1977 yılında Marmara Üniversitesi´nden mezun oldu. 1978-1989 yılları arasında Kırıkkale Lisesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi ve İzmit Ortaokulu´nda öğretmen ve yönetici olarak görev aldı.1989-99 yılları arasında İzmit´te 10 yıl Yuvacık Belediye Başkanlığı yaptı. Ak Parti´nin kuruluşunda Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aktif olarak görev aldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB)'nin 09 Mart 2012 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında, oybirliğiyle birlik başkanlığına seçilmiştir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

BALIKESİR BŞB: Ahmet Edip Uğur

1950 yılında Balıkesir'de doğdu. Orta Öğrenimi İstanbul Işık Lisesi'nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönem'de Parlamento'ya girmiştir. AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. Dönem'de ikinci kez milletvekili seçilmiştir. 2007 Genel Seçimleri'nde 23. Dönem Balıkesir Milletvekili olarak yeniden parlamentoya girdikten sonra Genel Başkan Yardımcısı olarak AK Kadro'da yer almıştır. Ahmet Edip Uğur evli ve üç çocuk babasıdır.

 

SAKARYA BŞB: Zeki Toçoğlu

1955 yılında Adapazarı'nda doğdu. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. 6 yıl SAÜ İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yürüten TOÇOĞLU, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı seçildi. TOÇOĞLU, 28 Mart 2004 Mahalli Seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçildi.

 

29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçiminde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan'ı seçildi.

 

TEKİRDAĞ BŞB: Mustafa Yel

1968 Tekirdağ doğumlu. İlk, orta ve liseyi Tekirdağ'da okudu. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetiminin bitirdi. 1995'ten itibaren kaymakamlık ve vali yardımcılıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

MARDİN BŞB: Mehmet Vejdi Kahraman

1962 yılında Mardin/Kızıltepe'de doğan Mehmet Vejdi Kahraman, ilk ve orta eğitimini Kızıltepe'de tamamladı.Siyasete Refah Partisi'nin kademelerinde görev alarak başlayan Kahraman, 2011 yılında AKP'den Milletvekili aday adayı oldu.AKP hükümeti tarafından başlatılan çözüm sürecine verdiği destekle bilinen Kahraman, evli ve 5 çocuk babasıdır

 

Erdoğan il adaylarını açıklamaya başladı:

 

BAYBURT: Mete Memiş

1964 Bayburt doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. İlk ve orta öğrenimi Bayburt'ta lisans eğitimini 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümünü tamamladı.

 

SİNOP: Hamza İnce

1955 Gerze, Sinop doğumlu Hamza İnce İlköğretim ve lise eğitimini Sinop'ta tamamladı. Hamza İnce Amasya Eğitim Enstitüsü mezunu.

 

YALOVA: Yakup Koçal

12 Aralık 1958 yılında Yalova'da doğdu. Orta ve lise eğitimini yatılı olarak İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamlayan Koçal, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu.

 

KIRIKKALE: Mehmet Saygılı

1969 Yılında  dünyaya gelen Mehmet Saygılı, İlkokulu Tınaz İlkokulunda, Ortaokulu Atatürk İlkokulunda, Liseyi ise Kırıkkale Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1990-1991 yılları arasında İngiltere'de Lisan eğitimi aldı. Evli ve üç çocuk babası.

 

SİİRT: Ali İlbaş

1967 yılında Siirt Merkezde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini bitirdikten sonra Siirt Ticaret Meslek Lisesi'nden mezun olmuştur. İlbaş, evli ve 6 çocuk babasıdır

 

NİĞDE: Faruk AKdoğan

1964 yılında Niğde'de doğdu. Eğitimine sırasıyla, Gümüşler Kasabası İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Lisesi mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüyle devam etmektedir.Evli ve üç çocuk babası Faruk AKDOĞAN, orta derece Arapça ve İngilizce biliyor.

 

KIRKLARELİ: Selahattin Minsolmaz

1970'de Kırklareli'nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli'nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki eğitimini 1995 yılında Ulaştırma Mühendisliği alanında Yüksek Mühendis olarak tamamladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

EDİRNE: Ahmet Günşen

1962 yılında, Edirne'nin İpsala ilçesine bağlı Turpçular köyünde doğdu. Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü'nü bitiren Günşen, Kırşehir Eğitim Fakültesine öğretim görevlisi olarak atandı (1988). Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde "Türk dili" bilim dalında yüksek lisans yapan Günşen, 1994 yılında Prof. Dr. Tuncer Gülensoy'un danışmanlığında hazırladığı ve 2000 yılında da Türk Dil Kurumunca yayımlanan Kırşehir ve Yöresi Ağızları (İnceleme-Metinler-Sözlük) başlıklı teziyle Türk dili doktoru oldu. Günşen, evli ve biri erkek, ikisi kız olmak üzere, üç çocuk babasıdır.

 

MUŞ: Feyad Asya

1970 Muş doğumlu. İlk orta ve liseyi Muş'ta bitirdi. Memur-Sen Muş İl Başkanlığı yapmıştır. 2014 seçimlerinde AK Parti'nin Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya oldu

 

YOZGAT: Kazım Arslan

1959 Yozgat doğum, İlk, orta ve liseyi Yozgat'ta okudu. Atatürk Üniversitesi TIP Fakültesini bitirdi. 1955 Refah Partisi'nden milletvekili oldu. Fazilet Partisi ile görevine devam etti. Evli ve 2 çocuk babasıdır

 

ÇANAKKALE: Mehmet Daniş

1971 Çanakkale doğumlu, ilk ve ortaöğrenimini Çanakkale'de bitirdi. İstanbul Üniversitesi hukuk mezunu. 22 ve 23. Dönemde Çanakkale Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 24. Dönemde TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ÇORUM: Muzaffer Külcü

1971 Çorum doğumlu. Çorum İmam Hatip Lisesi ve İstanbul İlahiyat mezundur. AK Parti'nin Çorum Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildi. 3 Kasım 2002'de yapılan seçimlerde Çorum Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Çorum Belediye Başkanı olan Muzaffer Külcü evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ELAZIĞ: Mücahit Yanılmaz

1961 Elazığ doğumlu. 1983'te Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliğini bitirdi. MSP Gençlik Kolları, Saadet, Fazilet ve HAS Parti'de görev aldı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ AÇIKLANIYOR

 

Mardin: Mehmet Vejdi Kahraman

 

Tekirdağ: Mustafa Yel (Başbakan Erdoğan Çorlu Belediye Başkanı olarak Özlem Yemişçi'yi de açıkladı)

 

Sakarya: Zeki Toçoğlu

Haberin etiketleri:

HABER MERKEZİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM HABERLER

BAŞKAN POSBIYIK, ATATÜRK’Ü ANDI.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak

POSBIYIK: BÜTÜN SİYASİ PARTİLER BİR OLMALIYIZ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyarette

BOZKURT: EREĞLİ’NİN ORTAK MENFAATLERİNDE BİRLİKTE OLACAĞIZ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kdz. Ereğli İlçe

Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay haftası nedeniyle Kızılay şube Başkanı Ciğer’i ziyaret etti.

Ak Parti ilçe Başkanlığına seçildikten sonra ziyaretlerine aralıksız olarak devam eden Ak Parti İlçe

LÖSEV’DEN FARKINDALIK ÇAĞRISI..

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitimde kullanmaları için

ZONGULDAK - HAVA DURUMU

ZONGULDAK